Facebook Share Twitter Share

Poslednja amazonka

15%

10%

za 3

Cena: 999,00 din

Cena i do: 764,24 din

Besplatna isporuka za porudžbine iznad 3.000 dinara

*Popusti ne važi za artikle iz kategorija udžbenici, muzika, film i video igre

Dostupnost po knjižarama

Ovaj artikal nije dostupan u knjižarama

„Presfildovi prizori bitaka spadaju u najubedljivije ikad napisane.“ USA Today

Autor bestselera Ognjena kapija i Vrline rata

U večnom sukobu između slobode i civilizacije, ljubavi i odanosti, muškarca i žene, leži epska povest i dan-danas kadra da opčinjava, zavodi i nadahnjuje – priča o poslednjoj Amazonki.

Davno pre Homerovog vremena, legendarni Tezej, kralj Atine, otisnuo se na pomorsko putovanje koje ga je odvelo u zemlju tal Kirti, naroda ponosnih ratnica koje su Grci nazivali Amazonkama. Kad se velika ratna kraljica Antiopa zaljubila u atinskog kralja i pobegla s Grcima, veličanstveni narod Amazonki ustao je u gnevu. Godina je 1250. g.p.n.e. – civilizovani grčki grad-država Atina sukobljava se s varvarskim carstvom Amazonki u titanskoj borbi za opstanak. Usred pokolja, krvi i nasilja, Presfild nam predstavlja ljubavnu priču tako veličanstvenu da je kadra da izazove rat.

„Surovo, krvavo i uzbudljivo od početka do kraja – Presfild neverovatno dobro shvata um divljaka i opasnu prirodu civilizacije.“ Dajana Gabaldon

„Veličanstvena pripovest o srčanosti, časti i drugarstvu.“ Library Journal

„Inventivna... epska... čudesno uzbudljiva avantura.“ Seattle Times

Kategorija:

Godina izdanja:

ISBN:

Broj strana:

Pismo:

Povez:

Format:

nav-id:

bar-kod:

Knjige

22. septembar 2011

978-86-521-0756-8

460

Latinica

Mek

13x20 cm

A001691

9788652107568

Prosečna ocena

4

(1)
5
0
4
1
3
0
2
0
1
0

29. novembar 2011.

Михаило Мандић

Зачуђен сам био када сам видеo да се Пресфилдова књига бави ликовима који су митолошки, а не строго историјски, али је овај сјајни писац још једном показао да је у самом врху аутора који се пишу о времену ,,копаља, штитова и сандала''.

Od istog autora